Samandağ Mutlu Son Masaj Zeren

Samandağ mutlu son masaj Yaklaşık 5000 yıllık bir geçmişi olan ve eski Mısır, Hint ve Çin uygarlıkları tarafından da kullanılan aromaterapi bir masaj yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha sonraki dönemlerde ise romalılar banyo sonrası rahatlamak amacıyla kullanmışlardır. Roma’dan da dünyaya yayılmıştır. Aromaterapide bitkilerden elde edilen esansiyel yani uçucu, hoş kokulu yağlar kullanılmaktadır. Aromaterapi tamamlayıcı tıp da doğal tedavi yöntemi olarak görülmektedir. Samandağ mutlu son masaj .

Aromatik yağları 10. Yüzyılda ilk kez İbni sina bitkileri damıtarak elde etmiştir. İbni sina aynı zamanda gül suyu ve gülden elde ettiği yağı tedavi için kullanmıştır. Aromaterapi ilk kez 19. Yüzyılda Fransız bir kimyager tarafından terminolojiye kazandırılmıştır. Kimyager yaptığı deney esnasında tesadüfen elinin yanan bölgesine gelen lavanta yağının iyileştirici etkisini fark etmiştir. Böylece aromaterapi ile masaj bütünleşmeye başlamıştır.

Aromaterapi yönteminde uygulanan masaj ile kullanılan yağlar, bitkilerin çiçeklerinden, gövdelerinden, tohumlarından, kabuklarından ve meyvelerinden damıtma ve sıkma tekniği kullanılarak elde edilir. Örneğin tarçın yağı ve aroması kabuklarından elde edilirken, kakule, havuç gibi bitkilerin yağları ise tohumlarından elde edilmektedir. Ardıç yağı meyvenin özünden çıkarılır.