Hatay Arsuz Masöz Bayan Mahperi̇

Hatay arsuz masöz bayan uygulaması birçok çeşide ayrılır. Ayrıldığı çeşitler kültürden kültüre ve ülkeden ülkeye çeşitlilik göstermektedir. Neredeyse her ülkenin kendine özgü bir tekniği bulunur. Türkiye’nin de kendine özgü tekniği bulunmaktadır. Hatay masöz bayan Osmanlı zamanından bu yana gelen hamam masaj kültürü bulunmaktadır. Hatay arsuz masöz bayan .

Hamamlara giderek kişiler hem temizlenmekte hem de bedenlerine uygulama yaptırmaktadır. Ölü deriden arınırken hareketsiz olan kaslar hareketli hale getirilmektedir. En ücra köşede yer alan, daha önce hiç hareket etmemiş olan kaslar aktif hale getirilir. Aktif hale gelen kaslar sayesinde kişi hem daha esnek olur hem de metabolizması hızlanır.

Metabolizma hızlandırıcı etkisi de bulunur. uygulaması arasında bulunan sıcak taş uygulaması da çok özel bir uygulamadır. Özellikle kas ve kemik ağrılarından şikayet eden kişiler için bir çözüm yoludur. Taşlar özel bir ısıtma yöntemi ile sıcak hale getirilir. Sıcak hale getirilen taşlar da kişilerin ağrıyan bölgesine yerleştirilir. Ağrıyan bölgedeki kaslar bu ısıyı emerler. Isı edildikçe kişi daha sağlıklı hale gelir. Ağrılarından da büyük ölçüde kurtulur.