Defne Mutlu Son Masaj Zühre

Defne mutlu son masaj Aromaterapide kullanılan esansiyel yağlar modern tıbbın gelişmesi ile güzellik, sağlık, kozmetik ve rahatlama başta olmak üzere pek çok alanda farklı uygulama yöntemleriyle birlikte kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin başında ise buğu, bulunulan mekanın kokulandırılması, banyo, masaj ve kompres gelmektedir.

Aromaterapi ile en yaygın kullanılan masaj; kullanılan yağ karışımları, bireyin vücut yapısı ve vücudun ihtiyacına göre belirlenir. Aromatik yağlar klasik manipülasyonların yanında, spor manipulasyonlarında, ayurverdada, taş terapisinde ve refleksoloji gibi farklı yöntemlerde de kullanılmaktadır. Kompres şeklindeki uygulama ise hadpeck yani sıcak uygulama yada soğuk uygulama olarak yapılır. Defne mutlu son masaj . Uygulama suyunun içine ihtiyaç olan yağ çeşitlerinden bir kaç damla damlatılıp karıştırılır ve bir bez yada pamuk yardımı ile ihtiyaç duyulan bölgeye 5-10 dakika aralıklar ile tekrarlar şeklinde uygulanır.

Aromaterapide masaj dışında sıcak su doldurulmuş kaba ihtiyaca göre aromatik ve uçucu olan yağlardan 4-5 damla damlatılarak, baş bir havlu yardımıyla sarılıp gözlerde kapatılarak suyun olduğu kabın üzerine eğilerek bir kaç dakika derin derin nefes alarak buğu yöntemi uygulanır.